Hair Loss Before Wedding

Saç Dökülmesi Evlilik Öncesi ile Sonrasında Nasıldır?

Saç dökülmesi hemen her bireyde olabilecek normal bir durumdur. Günlük ortalama elli ile yüz arasında yaşanan saç dökülmelerini uzmanlar doğal bulmaktadır. Daha fazla yaşanacak olan saç dökülmelerinde ise mutlaka bir uzmana görülmeleri gerektiğini söyleyelim. Saç dökülmelerinin çeşitli sebepleri vardır. Bu sebepleri öğrenerek çözüm yollarına gitmek gerekir.
Saç dökülmesi

Evlilik öncesi İle sonrasında saç dökülmesi ve çözüm yolları

Evlilik kararı alan çiftlerin evlilik hazırlıkları sırasında yaşadığı stres kaçınılmazdır. Kişiler birçok şeyi aynı zamanda düşünemez ve aynı anda yetişemez olduklarından ister istemez stres yapmaktadırlar. Evlilik kararı alan çiftlerin evlilik zamanına kadar geçen süre zarfında yaptıkları stres ile saç dökülmesi oldukça normaldir. Yapılan araştırmalar göre evlilik dönemleri içerisinde çiftler aşırı derecede stres ve yoğun tempoda çalıştıklarından dolayı hayatında çeşitli olumsuzluklar yaşarlar. Stres yapan bireyler sağlıklı beslenmeyerek demir, çinko, magnezyum, kalsiyum ve potasyum gibi değerlerinde azalmalar görülmektedir. Bu durumda genç çiftlerde aşırı şekilde saç dökülmesine sebep olur.

Saç dökülmesi iyi beslenerek azalır mı?

Kişiler saç dökülmesi durumlarında kişilerin mutlaka beslenmelerine dikkat etmeleri gerekmektedir. İnsan vücudunun ihtiyacı olan çinko, demir, magnezyum gibi vitamin ihtiyacını tüketmeleri eğer yeterli kalmaz ise uzamana danışarak ek gıda takviyesi almaları gerekmektedir. Stresten tamamen uzak kalmasını öneren uzmanlar aşırı dökülmelerde ise gerekli testler yapması gerektiğini önermişlerdir. Her şeyin yoluna gireceği ve her şeyin mükemmel olacağını akıllarından çıkarmayan genç çiftler stresten uzak kalmadıkları süre içerisinde aşırı saç dökülmesine maruz kalırlar.

Görüldüğü üzere stres insan vücudunda önemli yer kaynağıdır. Stres sadece insan sağlığını bozmayarak şiddetli bir şekilde saç dökülmesi sorunu yaşanmasına da neden olur. Kellik durumuna kadar giden bu süreç sonunda ise saç ekimi yaptırmaktan başka kalıcı bir çözüm yolu yoktur.

Hair Med’in Saç Ekim Merkezleri

Antalya’da bir sağlık firması olan Hair MED‘in sağlık merkezlerinde tedavi olabilirsiniz. Kurumumuz, saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi de gerçekleştirmektedir. FUE yöntemi kullanılarak yapılan bu operasyonlar ağrısızdır. Saç dökülmesi sonucunda kellik problemi yaşayan hastalar bizi hemen arayabilirler!