Hair Care In Winter

Saç Bakımı Kış Aylarında Nasıl Yapılmalıdır?

Kış mevsiminde hava sıcaklıkları ve koşulların farklılığı, saçlarınızı yıpratır. Aşırı soğuklar kadınların çok fazla önem verdiği saçları üzerinde kötü etkiler bırakır. Kışın ağırlaşan hava şartları ile yağmur ve kar koşulları saçların sağlıklı olmasını engelemektedir. Ayrıca saçlar daha fazla bakıma ihtiyaç duyarlar. Peki, Saç bakımı kış aylarında nasıl yapılmalıdır?

Saç Bakımı Kış Aylarında Nasıl Yapılmalıdır?

Kışın saç bakımı nasıl yapılır?

Öncelikle rüzgâr ve havadaki nemin az olmasından dolayı saç derisi kurumaktadır. Bu da zamanla saçların kuruması yol açmaktadır. Bu sorunun önüne geçebilmek için saçları sıcak tutabilmek, bere gibi koruyucu ürünler kullanmak gerekmektedir. Ancak bu ürünlerin çok sıkı olmaması gerekmektedir. Çünkü saçların nefes alması ve kan dolaşımının sağlıklı olması için bu konu önemlidir.

Aksine saçlarınızı rüzgâr ve soğuk havadan korurken oksijensiz bırakırsanız elbette yine dökülme gibi önemli sorunlarla başa çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Elbette kışın karşılaştığınız soğuk havalar her ne kadar banyolarınızı da çok daha sıcak su altında yapmanıza neden olsa da yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi budur.

Aksi halde büyük sıcaklık değişiklikleri saçlarınızın daha da yıpranmasına neden olabilir ve saç derisinin kuruması saç dökülmesi gibi hoşunuza gitmeyecek sorunlar çıkartabilecektir.

Saç bakımı yapmak istemiyorsanız bunlara dikkat edin!

Saç Kurutma Makinelerinden Kaçının:

Banyonun ardından çok sıcak olan saç kurutma makineleri kullanmaktan da kaçınmalısınız. Çünkü bunlar saçı yıpratan yanlışlar arasında sayılmaktadır.

Bazı İlaçlardan Uzak Durun:

Kimi zamanlarda kimi ilaçların ve maddelerin bitki karışımlarıyla saçlara uygulanması tavsiye edilen reçetelerden de uzak durun. Güvenilir olmayan saç bakım ürünlerini kullanmayın. Ayrıca kış bakımı için üretilmiş olan bakım kremleri ve şampuanları iyi araştırmalısınız. Bu ürünlerden saçlarınıza nasıl etki edeceğini bilmediğiniz için tanımadan uzak durmalısınız. Bunun yanında saçınıza uygun olan  ürünleri kullanmanız hem kış mevsiminde hem de diğer mevsimlerde önemlidir.

Saç Yıkama Zamanlarına Dikkat Edin:

Zira her tip saçın kendine özgü bir tipi yani karakteri vardır. Bunlara uygun olmayan saç bakımı araçlar kullandığınızda saç ve saç derisi ile ilgili sorunlar yaşamanız içten bile değil. Çok sık saç yıkamaktan da uzak durmanız gerekmektedir. Haftada 2-3 defa saçlarınızı yıkamanız sağlıklı ve bakımlı olmaları için oldukça yeterlidir.