Beardless

Köselik Nedir Köseliğin Nedenleri Nelerdir?

Erkeklerde hiç sakal çıkmaması durumuna köselik adı verilmektedir. Genellikle sakal çıkmamasının nedeni hormon bozukluğudur. Sakalının hiç çıkmaması erkekler için büyük bir sorundur. Sakalı çıkmamış olan yani köse olan erkekler erkeksi görünümünün eksik olduğunu düşünürler. Köseliğin belli başlı sebepleri olsa da en büyük sebebi hormon eksikliği ya da yokluğudur. Hormon eksikliği ile ilgili olan problemlerde ise dışarıdan hormon verilmektedir. Bu sayede sakallar yeniden çıkmaya başlamaktadır. Fakat dışarıdan verilen hormon kesildiğinde ise sakalların tekrar dökülmesi kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkekler için köselik bir hastalıktır. Tedavi edilmediği sürece bireyin psikolojisini bozar.
Köselik Nedir Köseliğin Nedenleri Nelerdir

Köselik nasıl tedavi edilmelidir?

Köseliği tedavi etmenin en doğru yolu sakal ekimi yaptırmaktır. Çünkü diğer yöntemler geçici olmakla birlikte oldukça fazla zaman ve para gerektiren bir süreçtir. Sakal ekimi mutlaka uzman olan bir kişi tarafından yapılmalıdır. Aksi durumlarda ise ön görülemeyen bir çok kötü durumla karşılaşılmaktadır. Uzman kişi tarafından yapılan operasyon sonucu dışarıdan birisinin ekim yapıldığını anlayamayacağı kadar doğal olmaktadır. Hatta daha önce tıraş ettirmediği berbere gittiğinde bile kişi ekim yaptırdığını anlaması bile mümkün olamamaktadır. Uzmanlar Sakal ekim işleminin kesinlikle yardımcı personele yaptırılmaması gerektiğini söylerler. Mutlaka sakal ekimi konusunda uzman olan kişilerce yapılmalıdır.  Günümüzde artık köselik diye bir hastalık yoktur. Sakal ekimi yapılması ile birlikte tarih olan bir hastalıktır. Köseliği sakal ektirmek dışında bir tedavi yöntemi yoktur. Yeniden sakal çıkartmak ekim dışında mümkün değildir.

Köselik problemi ile karşı karşıya kalan erkekler için en etkili ve doğru sonuç olan sakal ekimi sonrasında hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilerek, günlük hayatlarına kaldığı yerden devam etme olanağına sahiptirler. İşin uzmanı tarafından yapılan ekim her zaman doğru sonuçlar vermektedir. Sakal ektirmek fiyat olarak da her bütçeye hitap edebilecek oldukça uygun bir yöntemdir.