Hair Transplant Side Effects

Saç Ekiminin Zararları

Saç dökülmesi günlük en az yüz tane saç telinin dökülmesi demektir. Çeşitli sebeplerden dolayı cansızlaşan saçlar zamanla dökülmeye başlar. Dökülen saçlar sonucunda kellik problemi ile karşı karşıya kalmak kaçınılmaz bir hastalıktır. Saç ekimi saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan bütün insanların tercih ettiği ufak bir cerrahi yöntemidir. Günümüz teknolojisinde uygulaması oldukça kolay ve ekonomik bir sistemdir. Hemen her yerde saç ekim merkezi bulmak mümkündür. Fakat saç ekimi yaptıracak olan birey mutlaka iyi araştırma yaparak nasıl bir uygulama olacağı hakkında geniş bilgiye sahip olması gerekir. Peki, saç ekiminin zararları var mıdır? Varsa nelerdir?

Saç ekiminin zararları var mıdır?
saç ekiminin zararlı mıdır?

Saç ekiminin zararları var mıdır?

Her cerrahi operasyonların riskleri olduğu gibi saç ekiminin de bazı tehlikeleri vardır.  Fakat saç ekiminin zararları kalıcı ve ömür boyu hasara yol açacak boyutta değildir. Saç ekiminin zararları işlem bittikten sonra olan çeşitli ağrılarıdır. Dikkat edildiği süre içerisinde bu ağrılar zamanla geçmektedir. Saç ekimi yapılan bölgede bazen kanamalar olması kaçınılmazdır. Kanama durumunda deride çeşitli kaşıntılar meydana gelir.

Kesinlikle kaşıntılara elle müdahale edilmemelidir. Çünkü saç ekimi yapılan bölge böyle bir durumda kolay enfeksiyon kapar. Saç ekimine karar verecek olan kişinin mutlaka işin uzmanlarını tercih etmesi gerekir. Aksi takdirde saç ekimi sırasında direkt deriye temas edildiği için çeşitli riskler yer alır. Hafife alınmayacak olan saç ekimi sırasında eğer kişi dikkat etmezse çok kolay enfeksiyon kapar. Saç ekimi sonrasında saçlar belli bir süre kesinlikle yıkanmaması gerektiği uzmanlar tarafından kişilere söylenmelidir. Ayrıca saç ekimi yapan uzmanın mutlaka tedavi süreci içerisinde neler yapması gerektiği hakkında kişilere bilgi vermesi oldukça fayda sağlayacaktır. Eğer tedavi sonrasında birey tüm söylenenleri uygularsa saç ekiminin hiçbir zararı olmamaktadır.

 

.