Fue Technique Hair Transplant

FUE Tekniği ile Saç Ekimi

Saç ekiminde en çok kullanılan yöntem olan FUE tekniği, firmamız tarafından da uygulanmaktadır. FUT uygulamasına göre FUE yöntemi daha konforlu ve acısız bir uygulamadır. FUE tekniği donör bölge olarak tanımlanan iki kulak arasındaki saçlı bölgeden 0,8 mm micro motorlarla greftlerin tek tek alınması işlemidir. FUE saç ekimi lokal anestezinin ardından yapılan bir işlemdir. Lokal anestezi ile kişinin herhangi bir ağrı veya acı hissetmesi engellenmiş olmaktadır. Operasyon öncesinde saç ekimi uzmanımız saç teli kalınlığına ve saç açıklığına göre bir ön değerlendirme yapmaktadır.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi FUE saç ekimi işlemi kişiden kişiye farklılık gösteren bir operasyon süresine sahiptir. Ekilen saçlar ilk 3 ay içerisinde, saç köklerinin içerde kalacağı şekilde dökülebilmektedir. 6-7 saçlar kendisini daha fazla toplayarak çıkmaya başlar. İstenilen yoğunluğa ve tamamen çıkan saçlara bir yılın ardından kavuşulmaktadır. İşlemin ardından verici bölgede ve köklerin ekildiği bölgede herhangi bir kesme işlemi olmadığı için herhangi bir iz kalmaz.

FUE Tekniği ile saç ekiminin aşamaları

  • Operasyon öncesi saçınız ekimiz tarafından hastanemizde tıraş edilmektedir.
  • Hangi bölgeye FUE tekniği ile ekim yapılacağı ve ne kadar grefte ihtiyaç duyulduğu belirlenmektedir.
  • Lokal anestezi ile kafa kısmına uyuşturma yapılır. Kök alımı ve saç ekimi sırasında ağrı hissetmezsiniz.
  • Başınızın arka bölgesindeki yani donör bölgeden saç kökleri tek tek alınır. Bu işlem micro motorlar yardımı ile yapılmaktadır. Toplanan saç kökleri özel solüsyonlarla muhafaza edilmektedir.  Ensedeki deride kesme gibi cerrahi uygulamalar olmadığından dolayı dikiş gerektirmez ve bu sayede operasyon sonrasında dikiş izi kalmaz.
  • FUE tekniği ile greftlerin alınmasının ardından, saçın eskisi gibi doğal görünümünü sağlamak için ince uçlu slitlerle ekim yapılacak bölgede saç kanalları açılmaktadır. Bu işlem saç köklerinizin çıkış yönünü, sıklığını ve doğallığını belirleyecek olan en önemli işlemdir.
  • Açılmış olan kanallara, alınan saç köklerin tek tek ekilir. FUE tekniği sayesinde bu işlem sancısızdır.
  • Saç ekim uzmanımız tarafından size kullanacağınız ilaç ve bakım için bir bilgi verilecektir.
  • Operasyon sonrasında günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Hastanemizde kalmanız gibi bir şart koşulmamaktadır.

FUE tekniği ile saç ekimi konusunda bilgi vermeye çalıştık.